Емоційне мислення

Щосекунди наш мозок 🧠сприймає терабайти інформаціїї. Увага виокремлює важливе та фокусується на ньому. Але, якщо увага “потрапила” в когнітивний фільтр, відбувається спотворення сприйняття і ми дивимось на речі тільки під одним кутом.

Чим це НЕ корисно Ми відкидаємо інші факти, контексти тощо. От напрклад, когнітивний фільтр – емоційне мислення. Ми можемо чути його так: “Я відчуваю себе невдахаю, я така і є”, “Я відчуваю, що в мене нічого не вийде”.Віра в ці твердження може призвести до того, що ми перестанемо готуватись більш ретельно до здачі іспитів або співбесід, бо вся увага сфокусована на переживанні та емоційному мисленні. В результаті, ми дісно можемо не здати іспит так добре, як хотіли, або взагалі не здати. Що в свою чергу підкріпить наше уявлення про себе.

Так само, коли ми пропускаємо реальність через фільтр, ми не звертаємо уваги на те, що це не перший іспит в нашому житті. І ми маємо досвід успішної здачі, який сам по собі є доказом того, що здати іспит абсолютно можливо для нас.

Що з цим робити? В першу чергу, навчитись ловити себе на моментах, коли мислимо через когнітивний фільтр. Можна певний час уважно ставитись до своїх думок, ніби ловлячи свої думки, описувати їх.

Потім можна скласти свой власни ТОП-лист думок, які не допомагають жити.

І кожного разу, коли в голову приходить думка “Я відчуваю, що я невдаха”, казати собі: “Стоп. А чи не є це емоційним мисленням?”. Таким чином ми будемо змушувати свій мозок аналізувати, згадувати інший досвід та шляхи вирішення задачі, а не просто емоційно мислити!

Бережіть критичне мислення та ваш #вільний_вибір