Зимова депресія

🍁За вікном середина осіні. А відтак світловий день коротшає, наш організм продукує більше мелатоніну. Крім того, через брак сонця ми отримуємо менше ультрафіолету-В, і тому менше продукуємо вітаміну D. Це лише частина факторів, які, на думку дослідників, можуть впливати на наявність та розповсюдженість САР – сезонного аферктивного розладу.
Сезонний афективний розлад, також відомий під назвою “зимової депресії”, був формально описаний у 1984 році Норманом Розенталем. За дослідженнями, його поширеність збільшується з тим, чим далі людина живе від екватору. Цей розлад проявляється в тому, що більшу частину року психічно здорова людина в зимку може мати сиптоми депресії. А саме, пригнічений настрій, небажання щось робити, знесиленість. Така людина може забагато спати, відчувати зниження енергії.
Що ж робити, якщо ви відчуваєте на собі сезонні зміни настрою і впадаєте зимою в “”зимову сплячку”” як справжнісінький ведмідь? Наша “”чудова трійка””: рух на свіжому повітрі, дотримання світлового режиму, що наближений до літнього, та наповнення раціону продуктами, що містять вітамін D. І не забуваймо, що ніщо так не підіймає настрій як спілкування з близькими по духу людьми.👬