Коли потрібна підтримка

Психічне здоров’я – це не тільки відсутність психічних розладів. Психічне здоров’я – це стан благополуччя, в якому людина реалізує свої здібності, може протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок у свою спільноту.

Різні події, хронічні втома і стрес, величезні потоки інформації та швидкий темп сучасного світу можуть швидко виснажувати наші ресурси, тому сьогодні особливо важливо піклуватися про своє психічне здоров’я.

Існує три типи ознак, що людині потрібна психологічна підтримка: емоційно-когнітивні, соціальні та фізіологічні. Сьогодні поговоримо про емоційно-когнітивні ознаки.

Як правило, симптоми стають сильнішими поступово. Насторожити має наступне:
1. Втрачається віра в свої сили, причому настільки, що навіть починати нічого не хочеться;
2. Загострене відчуття тривоги;
3. Настрій швидко змінюється без видимих причин від бурхливої радості до відчаю;
4. З’являються несподівані емоційні реакції: сльози під час перегляду комедії, зневіра у відповідь на «Привіт, як справи?»;
5. Безпідставна агресія і/або дратівливість;
6. Важко зосередитися на чомусь одному;
7. Хочеться нашкодити собі (або помітно, що людина себе ранить: на тілі дрібні опіки, подряпини, порізи);
8. Можуть з’являтися думки про самогубство.

Якщо ці ознаки проявляються більше двох тижнів – це може бути приводом звернутися за психологічною підтримкою. Не завжди виходить самостійно “взяти себе в руки”, розслабитися або “забити” на проблеми, адже людина не в змозі об’єктивно проаналізувати сама себе і тим паче самостійно лікувати свою психіку. Бережіть своє психічне здоров’я та ваш #вільний_вибір.