Перша зустріч з психологом

Коли вбиваєш у пошукову систему інтернет сервісів запит «перша зустріч з психологом», веб.переглядач пропонує багато супутніх питань до цього: «чого чекати?», «до чого готуватися?».

Це свідчить про те, що багато людей переймається тим, як ця зустріч відбудеться. – І це нормально! Невідомість завжди бентежна.

Особливо неспокійно, коли це стосується особистих питань, тяжких або невизначених почуттів. Коли людина вже вирішила звернутися за допомогою спеціаліста, означає, що підготовка до зустрічі з психологом вже почалася і проходить певний етап. Адже усвідомлення своєї проблеми, розуміння того, що самому вже важко справлятися, готовність прийняти допомогу – це великі події, які мають підґрунтя з довгих роздумів, зваження всіх аргументів, самоаналізу. Отже на зустріч з психологом треба принести тільки СЕБЕ, такого як є.

Коли почнеться ваше знайомство з психологом в кабінеті, завжди пам’ятайте, що ви тут для себе, заради піклування про своє благополуччя, тому одразу кажіть про те, що вас не влаштовує або вам не подобається. Слід пам’ятати також про те, що перша зустріч не зобов’язує вас продовжувати співпрацю, якщо ви відчули, що ця людина вам не підходить (і це теж нормально, бо таке буває, що це просто не твоя людина). Встановлення довірливого контакту – дуже важлива річ в психотерапевтичному процесі, від цього багато що залежить. Тому не варто приховувати те, що вам не комфортно керуючись твердженням: «Щоб не образити людину».

Слід зважати на те, що за одну зустріч з психологом ви не вирішите всіх своїх питань, бо вони можуть виявитись глибшими ніж здаються на перший погляд. Але коли ви розділите той свій тягар, розповівши його, то все ж стане трошечки легше.