Про висновки

Часто негативний досвід попередньої роботи з психологом стає на шляху вирішення проблем людини, яка дійсно страждає. В таких ситуаціях можна почути фрази по типу: «Я вже раз звертався до психолога, мені не сподобалось…» або «… мені не допомогло». Це може статися, але не слід вважати це невдачею або рівняти всіх спеціалістів під одну гребінку.

Дійсно буває таке, коли не вдалося вибудовати довірливий стосунок або не вдалося досягти поставлених цілей. Однак це може статися з ряду причин. Може бути так, що напрямок, в якому працював спеціаліст – не ваш. Або терапія могла зачепити дуже болючі теми, а викликана цим біль та злість асоціюються тепер з психологом. А цілком може бути , що це була не ваша людина за темпераментом, за цінностями, поглядами на світ, то що…

Взагалом, на побудову довірливого стосунку може піти до 6 зустрічей, а інколи і більше. Але це не означає, що вам треба терпіти весь цей час, якщо відбувається щось вкрай дискомфортне. Завжди є вибір. Завжди можна поміняти психолога. Щоб почувати себе безпечныше, ви завжди можете дізнатися, в якому методі працює новий спеціаліст, розпитати про метод, маєте право подивитись документ про освіту. І завжди маєте право припинити процес, психотерапія повинна бути добровільною. Знайти саме свого психолога – може вартувати багато часу та зусиль. І один негативний досвід не має стати перепоною до досягнення цілі «позбавитися своїх страждань або проблем».