Про причини

✏️“Буває так, що ми почуваємося гірше, ніж зазвичай. Й інколи у цього є причина, а інколи – це всього лише нетривалий спад енергії чи емоційний стрибок. Але наш розум, за своєю природою, хоче знайти причину нашого стану і виправити ситуацію, щоб ми почувалися ліпше.

З одного боку, це корисний механізм, бо він дозволяє знайти причину, яка погіршує наш стан, усунути її, і за рахунок цього почуватися ліпше.

З іншого боку, що якщо причини немає, а в мозку вже запущено процес пошуку? Тоді в цьому процесі на розгляд нашій свідомості буде запропоновано безліч негативних подій з минулого, переживань за майбутнє, емоційно заряджених ситуацій, які могли би пояснити наш стан. Починаючи з неприємностей в школі, закінчуючи тим, що вчора вам наступили на ногу в метро. Від цих думок і варіантів нам стає ще гірше. Інколи такий цикл може завершитись самокритикою за те, що ми не змогли змінити свій стан і думками, що з нами щось не так.

Тому хорошим рішенням може бути:
◾️ усвідомлення та прийняття свого емоційного стану без спроби його пояснити,
◾️ сприйняття думок чи спогадів, які мозок демонструє нам, лише як думок та спогадів, а не фактів,
◾️ якщо стан не змінюється протягом деякого часу і/або впливає на якість вашого життя, це може бути приводом все ж розібратися з ним.