Цінності

Чи можуть бути, наприклад, гроші цінностями? Або якісь матеріальні речі? Ми можемо автоматично відповісти, що так. Бо гроші нам дають можливість купувати потрібні речі, а речі дарують нам комфорт, відчуття статусності тощо.

Проте давайте зупинимось. І уявимо, що у нас є все необхідне: фінанси, одяг, машини і навіть будинок. Проте ми досі не знаємо, що принесе нам відчуття сеснсовності, що нас змушує підніматись кожного ранку та захопливо братись за нові й нові задачі. І тоді всі ці речі, фінанси та інше ніби стають сірішими і чомусь перестають приносити радість. Доречі дослідження мільонерів у США вказують, що середньостатистично їх відчуття щасття мало відрізняється від такого в офісного працівника.

Цікаво, чи не так?

Секрет в тому що цінність завжди відповідає на питання “Як?” Тобто не “скільки?”, а саме “як?”. Як я обираю жити? “, “Що для мене є важливим?”. Наприклад: “Захищаючи інших”, “Бути гарним сином/донькою”, цінністю може бути “творити прекрасне” або “відстоювати справедливість та людські права”. І тоді все матеріальне стає ресурсом для реалізації своїх цінностей. А життя у відповідності своїх цінностей стає сенсовним та дарує внутрішню радість та спокій 😀