Бути чи мати

Уявіть собі, що наше життя схоже на мапу.🌏 А ви на цій мапі красивий автомобіль. 🚗У цього автомобіля існує система орієнтування, внутрішній навігатор – модель “цінності”. Його завдання тримати курс в напрямку ваших усвідомлених базових цінностей.

Буває так, що цей навігатор не включений і тоді наш автомобіль керується не вами, вас заносить не в ті повороти або просто по колії ви їдете туди куди веде розбита дорога. І ця дорога не приносить ані задоволення, ані відчуття що життя насичене та змістовне. Бо ця дорога не ваша і не для вашої машини, а напрямок прямо протилежний тому до чого лежить ваше серце.

Так що ж таке цінності? Цінності відповідають на питання – “як я хочу жити?”. Наприклад: “моя цінність захищати інших”, “бути добрим батьком”, “бути чесним” або “піклуватись про безпеку своєї родини”. Цінність скоріше схожа на напрямок яким ми обираємо рухатись. І тоді у нас точно не виникає питання “для чого я це роблю?”, тому що внутрішньо ми точно відчуваємо, що то наша дорога. І на цьому шляху ми радіємо тому що бачимо за вікном і, навіть складнощі, які можуть виникати цією дорогою не стають на заваді продовжувати рухатись в напрямку, що вказує наш внутрішній навігатор “цінність”.