Інформгігієна

Чому ми проводимо так багато часу в соціальних мережах чи на сайтах із новинами? Чому, коли ми “”відпочиваємо”” за гортанням стрічки, потім часто замість задоволення лишається спустошеність?

Відповідей тут може бути дуже багато, але важливіше – поставити “правильне” питання. Що із цим робити? Як собі дати із цим раду? І як на початку минулого сторічча масово популяризувались та впроваджувались правила санітарної гігієни, які нам зараз здаються цілком природніми, так і тепер, на початку нинішнього сторіччя, нам потрібно зрозуміти необхідність та природність інформаційної гігієни.

Справді, світ змінився, – тепер ми маємо цілодобовий доступ до інформації, яка постійно оновлюється. Цей інформаційний потік часто містить маніпуляції, які мають на меті викликати в нас певні емоції чи дії. Часто містить просто багато шуму, який розсіює нашу увагу. Увага стає дорогим товаром. Здатність концентруватися стає необхідною навичкою, оволодіння якою потребує чималих зусиль.

Отже прості правила інформаційної гігієни:
◾️ Відмова від неконтрольованого споживання інформації: обмежте свій час в мережі однією годиною. Ви здивуєтесь, як швидко мозок почне фільтрувати те, що варто вашої уваги.
◾️ Обмеження кількості джерел: оберіть декілька вартих довіри джерел та обмежтесь ними. Навіщо втрачати час на читання тих самих новин чи новин, які не витримують перевірку на достовірність.
◾️ Використання таймеру чи нагадувань. Так, на початку зробити навіть ці прості кроки буде складно, тому підтримайте себе, ставлячи таймер на час відведений на читання новин чи перегляд фоточок. Так, навіть, якщо це “Та я тільки гляну!..” 🙂

Обирайте, на що витрачати свій час і психічні ресурси та бережіть ваш #вільний_вибір.