Тренери та тематичні блоки Програми

Тематичні блоки Програми:
- БЛОК 1: Встановлення контакту – Кризова інтервенція
- Модель кризової інтервенції, яка використовується в роботі з жертвами тортур і військової травми:
- Визначення (тортури, військовополонені, травми війни, насильство, ..)
- Найбільш поширені діагностичні категорії відповідно до МКБ-10 / DSM-IV
- Ідентифікація (PROTECT, сортування, просіювання)
- Співпраця з міждисциплінарною командою (юристи, лікарі, судово-медична експертиза, стамбульский протокол)
- Етика і медична таємниця
- Побудова мережі підтримки і роботи з волонтерами
- Обговорення випадків на супервізію, щодо моделі кризової інтервенції.
- Модель кризової інтервенції, яка використовується в роботі з жертвами тортур і військової травми:
- БЛОК 2: Підтримка і стабілізація
- Ідентифікація людей с групи ризику щодо діагностування гострої стресової реакції, ПТСР, адаптаційного розладу
- Перші кроки у роботи з людиною в умовах кризи, що спрямовані на підтримку та стабілізацію: психоедукація, конкретна підтримка
- Типи криз (криза міграції (внутрішньо переміщених осіб, біженців, акультурації і адаптації, відторгнення); криза, пов’язана з втратою і горем; криза з невизначеністю і підвіски (викрадення людей, зникнення); криза після сексуального насильства і тортур; криза після перебування в неволі; суіцидальні кризи)
- Робота з солдатами
- БЛОК 3:Терапія, робота з дітьми та родиною
- Дитина як жертва прямої і непрямої травми війни і тортур
- Діагностика і симптоматика тривожних розладів і гострої стресової реакції, ПТСР, адаптаційного розладу у дітей
- Дитина, підліток, біженець – дитячі кризи розвитку, що відбуваються на тлі травматичних подій
- Робота з дитиною і сім’єю
- Показання до фармакотерапії та співробітництво з лікарями
- БЛОК 4: Створення мережі підтримки та організація центру психологічної реабілітації
- Підсумки навчання
- Турбота про себе – самоуправління стресом, вторинна травматизація, вторинне постравматичне зростання
- Психологічна просвіта населення
- Интервізія, супервізія, побудова команди
- Практичні аспекти
- Звернення до більш широкої мережі підтримки
- Супервізія команди
Тренери:
Марія Ксьонжак
Має грунтовну освіту в галузі клінічної психології зі спеціалізацією у нейропсихології, психології травми та кризового втручання, психологічній допомозі жертвам насильства та тим, хто його вчиняє, мігрантам та біженцям. Пацює психологом у Польському Реабілітаційному Центрі для потерпілих від тортур. Має великий досвід тренерської роботи, неодноразово залучалась тренером в проектах для волонтерів, соціальних працівників та психологів, що працюють с травмою, зокрема в Грузії та на Північному Кавказі. Проводить регулярнй супервізії для волонтерів неурядових організацій – перекладачів, що працюють з жертвами травм та вразливими мігрантами.
Катерина Янчевска-Арконь
Працювала в Міжнародному Фонді Гуманітарна Ініціатива (індивідуальне консультування для осіб, що претендують на отримання статусу біженця, ко-ведення групп підтримки, кризове втручання). Неодноразово проводила тренінги з виявлення потерпілих від тортур, першої психологічної допомоги, застосування Стамбульського протоколу, профілактики емоційного вигорання, роботі з клієнтами з особливими потребами. Наразі працює психотерапевтом в Клініці Психологічного Здоров’я.
Наталія Басько
Працює на посаді психолог-психотравматолог у Польському Реабілітаційному Центрі для потерпілих від тортур (Фонд Гуманітарна Ініціатива), а також у школі в Варшаві з дітьми біженців та мігрантів як психолог. Індивідуальне консультування для осіб, що претендують на отримання статусу біженця, кризове втручання, психологічна допомога жертвам насилства. Має досвід роботи з клієнтами з психічними захворюваннями, клієнтами з особливими потребами, потерпілими від насильства у сімї, з дітьми та молоддю мігрантів та біженців. Проводить групи підтримки для біженців і мігрантів а також осіб потерпілих від переслідувань та насильства, семінари з адаптації для мігрантів у чужій країні, тренінги для військових на тему стресу і його наслідків. Має дозволи на діагностіку та терапію ПТСР у методі довготривалої єкспозиції (КПТ).
Себаст”ян Хмєліньський
Психолог – колишній офіцер військової антитерористичного підрозділу. Працював з групами підтримки для біженців з районів військових дій на Сході України. Відповідав за надання психологічної допомоги, підтримки і проведення індивідуальної та групової терапії для військових та членів їх родин. Має досвід клінічної психологічної діагностики. Брав участь у профвідборі з психологічних засад – для бойових та спеціальних позицій. Має багатий досвід тренерської роботи з психологічного стресу, щеплення від стресу, розбудови та активізації команди, міжособистісного спілкування, побудови соціальних навичок, особистісного розвитку, кризових втручань, профілактики ПТСР, психотравматології для військових.